MIŁOŚĆ – Jak są rodzaje?

Tajemnice związku

Występują dwa rodzaje miłości: współczująca oraz namiętna. Pierwsza miłość to uczucia wzajemnego szacunku i zaufania, podczas gdy namiętna miłość obejmuje intensywne uczucia i pociąg seksualny. Są trzy podstawowe style miłości:

  • Eros: pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „namiętny” lub „erotyczny”. Ten rodzaj miłości obejmuje pasję fizyczną i emocjonalną.
  • Ludos: z greckiego „gra”. Ta forma miłości jest pomyślana jako zabawna i niekoniecznie poważna. Ci, którzy przejawiają tę formę miłości, nie są gotowi na zaangażowanie, bo obawiają się zbytniej intymności.
  • Storge: z greckiego oznacza „naturalne uczucie”. Ta forma miłości jest często reprezentowana przez miłość między rodzicami i dziećmi. Ten rodzaj miłości może również rozwinąć się z przyjaźni, w której ludzie, którzy mają wspólne zainteresowania i zobowiązania, stopniowo rozwijają wzajemne uczucie.

Jak w przypadku koła kolorów podstawowe barwy można łączyć, aby stworzyć kolory dopełniające, tak te trzy fundamentalne style miłości można połączyć, aby stworzyć dziewięć różnych pochodnych stylów miłości. Na przykład połączenie Erosa i Ludosa skutkuje obsesyjną miłością. A oto trzy najczęściej występujące układy:

  1. Mania (Eros + Ludos): miłość obsesyjna.
  2. Pragma (Ludos + Storge): miłość praktyczna.
  3. Agape (Eros + Storge): miłość bezwarunkowa.

Intymność, pasja i zaangażowanie to trzy najważniejsze składniki miłości. Różne kombinacje tych trzech składników dają różne rodzaje miłości. Połączenie intymności i zaangażowania skutkuje współczującą miłością, podczas gdy łączenie pasji i intymności prowadzi do romantycznej miłości. Relacje zbudowane na dwóch lub więcej elementach są trwalsze niż te oparte na jednym komponencie. Wytrawna miłość to połączenie intymności, pasji i zaangażowania. Ten rodzaj miłości jest najsilniejszy i najtrwalszy, otwiera drzwi do zbudowania głębokiej relacji i odkrycia tajemnicy związku.

Regulamin sklepu | Sposoby płatności | Regulamin newslettera | Regulamin konta | Polityka prywatności

© 2023 Tajemnice Związków

Shopping Cart
Scroll to Top

Zapisz sie i pobierz

Podręcznik miłości do siebie